02143000042

دستور پخت کباب دیگی

طرز تهیه کباب دیگی (کباب تابه ای) یکی از خوراک‌های ایرانی‌است که اغلب از گوشت گوسفندی چرخ‌ کرده برای تهیه این غذا استفاده می‌شود.حالا سرآشپز آشپزخانه صنعتی کیبو زمان لازم برای تهیه این خوراک ۳۰ تا ۴۰ تخمین میزنه.

مواد لازم برای پخت  کباب دیگی : گوشت چرخ‌کرده، پیاز، گوجه فرنگی، نمک و سماق.

رسپی کباب تابه ای کترینگ کیبو

اول تعدادی گوجه فرنگی را دو نیم میکنیم و روی سطح بریده شده ی آن‌ها نمک و کمی سماق میپاشیم و می‌گذاریم کنار تا آماده باشد.سپس گوشت چرخ کرده تازه را با مقداری پیاز رنده شده که آب اونو گرفتید و مقدار کافی نمک فلفل و خوب مخلوط می‌کنیم، بعد کباب‌ها را دانه دانه به شکل دلخواه در تابه می‌چینیم و در آن کمی آب می‌ریزیم و در آن را می‌گذاریم تا در اثر گرمای آب و بخار، گوشت آبپز شود وقتی یک روی کباب‌ها پخت، آن‌ها را پشت و رو می‌کنیم تا روی دیگرشان نیز بپزد،

سپس روی آن‌ها سماق می‌پاشیم و گوجه‌هایی را که از قبل آماده، کنار گذاشته بودیم را روی کباب‌ها می‌چینیم. در ظرف را می‌گذاریم و منتظر می‌شویم، مدت زمانی که گوجه‌ها نیاز دارند تا پخته شوند و آب بیندازند

Click here to learn more

مقاله پیشنهادی: رسپی کباب کوبیده

به اندازه‌ای است تا سوی دیگر کباب‌ها نیز پخته شود، پس در ظرف را باز می‌کنیم اگر گوجه‌ها به اندازه ی کافی آب انداخته بودند و شُل شده بودند حرارت زیر ظرف را خاموش می‌کنیم. این غذا با پلو بسیار لذیذ است و به این دلیل که گوشت آن آبپز می‌شود به میزان کمتری از مواد مغذی گوشت ازدست می‌رود.

کباب دیگی آشپزخانه صنعتی کیبو

فن آموزشی کیبو کترینگ

در کترینگ کیبو ما برای داشتن یک کباب دیگی خوشمزه از فن های ماهرانه زیر استفاده میکنیم

  • در میانه ی پخت کباب‌ها اگر آب غذا تمام شد باید به آن کمی آب اضافه کنیم تا خشک نشود و کباب‌ها نسوزد.
  • اگر در گوشت چرخ کرده کمی چربی وجود داشته باشد، کباب لذیذتر خواهد بود.
  • برخی برای تهیه کباب دیگی آن را در روغن سرخ می‌کنند، با سرخ کردن گوشت در روغن، کباب سفت تر خواهد شد و باید مراقب بود تا کباب به اندازهٔ کافی باریک باشد تا سفت نشود ولی در روش گفته شده سرآشپز تهیه غذا کیبو در بالا، گوشت بسیار نرم خواهد بود.
  • در ایران دو نوع سماق وجود دارد، سماقی که در حین پخت غذا از آن استفاده می‌شود و سماقی که روی غذاهای پخته شده مانند برنج کباب کوبیده ریخته می‌شود، در پخت کباب تابه‌ای حتماً باید از سماق نوع دوم استفاده کرد.

شما میتوانید برای دریافت رسپی غذاهای بیشتر مانند کباب کوبیده  ، قیمه نثار ، قیمه سیب زمینی و … میتوانید به سایت تهیه غذا جردن مراجعه کنید.

 

کترینگ کیبو با استفاده از مواد غذایی با کیفیت و درجه یک آماده تهیه غذای شرکتی و غذای مجالس با طعم اصیل ایرانی است


ساعات کاری

شنبه – پنجشنبه

11:00 – 16:00

19:00 – 22:00


 جمعه ها

 رزرو تشريفات و مجالس

عضویت در خبرنامه

1 + 10 =

طراحی سایت و بازاریابی آنلاین  : سپنتا