02143000042

چه غذاهایی پای ثابت مجالس ایرانی هستند؟

ایرانی‌ها معروف هستند به میهمان‌نوازی و پای ثابت میهمانی‌های ایرانی، غذاهای لذیذ  و خوش رنگ و لعاب ایرانی است. فرقی نمی‌کند میهمانی به چه منظوری و برای چه تعدادی برگزار شود؛ در هر حال سفره یا میز میهمانی ایرانی‌ها با تنوع خوبی از غذاهای ایرانی، سالاد، دسر و نوشیدنی‌ها مزین می‌شود.

این را هم بگوییم که بسته به اینکه میزبان اهل کدام یک از شهرهای زیبای ایران باشد، تنوع غذایی متفاوت است. با اینحال لیستی از غذاهای اصیل ایرانی وجود دارد که در بیشتر میهمانی‌ها از دوره‌همی‌های خانوادگی گرفته تا مراسم شادی و… سرو می‌شود. در ادامه با معروف‌ترین این غذاها آشنا می‌شوید.

انواع کباب:

کباب از غذاهای محبوب و پر طرفداری است که سرو آن در تمام مجالس ایرانی، در سراسر ایران مرسوم است و معمولاً کباب‌های مختلفی مانند جوجه کباب، کباب کوبیده، برگ کباب و … در مهمانی‌های ایرانی سرو می‌شود. علاوه بر این در برخی از مجالس بزرگ بره کبابی و بوقلمون کبابی در میز غذا قرار می‌گیرد.

لیست انواع کباب مجلسی

  انواع خورشت مجلسی:

با وجودی که خورشت دارای تنوع بسیار زیادی در ایران است و هر شهر، خورشت منحصر بفرد خود را دارد، اما قرمه سبزی، خورشت فسنجان، خورشت قیمه به تنهایی یا همراه با بادمجان از نمونه‌هایی هستند که به صورت عمومی محبوبیت دارند و در بیشتر مراسم و ضیافت‌های ایرانی سرو می‌شوند.

انواع پلو مجلسی:

شیرین پلو، مرصع پلو، قیمه نثار، آلبالو پلو، باقالی پلو با گوشت، شوید پلو، سبزی پلو با ماهی و… از نمونه‌های محبوب پلوهای مخلوط هستند که در مراسم و مجالس ایرانی سرو می‌شوند.

انواع خوراک مجلسی:

خوراک زبان، خوراک ژیگو، خوراک سبزیجات، خوراک ماهی، میگو  و صدف و… نیز طرفداران خاص خود را دارد که پای ثابت مجالس ایرانی است.

خوراک مجلسی

انواع اردو مجلسی:

الویه، کشک بادمجان، خوراک زبان، کوکو سبزی، میرزا قاسمی، دلمه‌های کوچک برگ و فلفل دلمه نیز اگر در لیست غذاهای ایرانی قرار دارند، اما در بیشتر مجالس به عنوان پیش غذا یا اردو سرو می‌شوند.

سالادهای مجلسی:

سالاد شیرازی، سالاد اسفناج، سالاد خیار، سالاد ماکارونی، سالاد کلم و … نیز به عنوان پیش‌غذا در مجالس ایرانی جایگاه محبوبی دارند.

انواع ماست و بورانی:

ماست و خیار، ماست و بادمجان کبابی، انواع ماست میوه‌ای، ماست و لبو، ماست و سماق، بورانی اسفناج و… نیز طرفدارهای خاص خود را در میز میهمانی ایرانی‌ها دارد.

دسرها:

انواع دسرهای مختلف مانند فرنی، شیرینی و کیک، حلوا و … که برای پایان دادن به وعده غذایی سرو می‌شوند نیز در منوی پذیرایی مجالس ایرانی به چشم می‌خورد.

نوشیدنی مجلسی

نوشیدنی‌ها:

معمولاً نوشیدنی‌های مختلف مانند آبمیوه، شربت، چای، قهوه و … نیز در مهمانی‌های ایرانی سرو می‌شوند.

این فهرست تنها یک نمونه از انواع غذاهای مجلسی ایرانی است و ممکن است در هر مهمانی ترکیبات متفاوتی از این غذاها سرو شود. مسلما تهیه تمام این غذاها برای صاحبین مجالس کاری سخت و زمان‌بر است. به همین دلیل معمولا صاحبین مجالس تهیه غذای مجالس را به کترینگ و مراکز تشریفات و برگزاری مجالس می‌سپارند. کیبو یکی از معروف‌ترین کترینگ‌هایی است که در زمینه تهیه و توزیع غذای مجالس و برگزاری مراسم مختلف در کنار شماست. کیبو یکی از مجهز و استانداردترین آشپزخانه‌های صنعتی را در زمینه تولید غذا در تیراژ بالا دارد و شما می‌توانید سفارش انواع غذای ایرانی برای مجالس را به این کترینگ خوشنام بدهید.

سفارش آنلاین غذا

ساعات کاری 

شنبه – پنجشنبه
11:00 – 16:00

جمعه
تعطیل است

عضویت در خبرنامه

10 + 5 =

طراحی سایت و بازاریابی آنلاین  : سپنتا