02143000042

طرز تهیه کباب کوبیده

رسپی کباب کوبیده ،  برای آنکه طعم و لذت واقعی خود را داشته باشد حتما نیازمند یک سری از فوت و فن ها و نکات حرفه ای تهیه غذا می باشد.
برای آموزش بسیار ساده درست کردن کباب کوبیده همراه با سرآشپز آشپزخانه کیبو باشید.
کباب کوبیده کبابی است که برخلاف به نظر برخی ها که می گویند درست کردن این کباب بسیار دشوار است و آنطور که میخواهم مانند کباب های بیرون عمل نمی آید،  بسیار ساده و آسان تهیه می شود.

درست کردن کباب

برای درست کردن کباب کوبیده باید به یک سری از نکات طلایی اما ساده که سرآشپز کترینگ جردن در اختیارتون میزاره توجه کنید تا بتوانید کباب کوبیده دلخواه و دلچسپ خود را مهیا کنید.

برای تهیه کباب کوبیده باید از گوشت چرخ کرده گوسفندی یا مخلوط گوساله استفاده کنید و برای اینکه کباب کوبیده ترد و خوشمزه شود باید از گوشت چربی دار استفاده کنیم .گوشتی که چربی اش کم باشد هنگام ماسا دادن خودش را ول میکند.

تهیه غذا

مواد لازم کباب کوبیده

میزان مواد مورد نیاز مواد مورد نیاز
یک کیلو گوشت چرخ کرده گوسفندی
250 گرم پیاز
به میزان لازم فلفل سیاه و نمک
به میزان لازم پودر پاپریکا )ادویه مخصوص کباب کوبیده)
  • ابتدا پیازها را پوست می کنیم و با گوشت کوب برقی له میکنیم و به صورت پوره در می آوریم.
  • دقت کنید پیازها را نباید رنده کنید.

در این دستور نسبت پیاز به گوشت 1 به 4 است یعنی اگر یک کیلو گوشت داریم باید 250 گرم پیاز استفاده کنیم . پیازهای له شده را به همراه گوشت کاملا ماساژ میدهیم و در حین ورز دادن پودر پاپریکا , نمک و فلفل سیاه را اضافه میکنیم تا کاملا مخلوط شوند و گوشت حالت چسبندگی پیدا کند.

کترینگ جردن

  • هر چقدر گوشت بیشتر ورز داه شود نرم تر و چسبنده تر میشود.
  • ورز دادن را به مدت پنج دقیقه ادامه می دهیم.

بعد از اینکه گوشت حسابی ورز داده شد و به چسبندگی دلخواه رسید در ظرفی سرپوشیده آن را به مدت یک ساعت در یخچال نگهداری می کنیم .بعد از یک ساعت استراحت گوشت به مدت یک دقیقه دوباره ورز می دهیم که این یکی از نکات طلایی برای داشتن یک کوبیده عالی است که تهیه غذا ونک در اختیارتون گذاشته.

برای این که گوشت به دستتان نچسبد می توانید دستتان را بامقداری آب را خیس کنید.

کباب کوبیده کترینگ کیبو

روش سیخ زدن کباب و جلوگیری از ریختن مواد کباب کوبیده روی سیخ
  1. به اندازه یک مشت از مایه کباب برمی داریم و بر روی سیخ های پهن قرار می دهیم و با فشار و حالت دست مایه گوشت را به اندازه ای که نه خیلی کلفت و نه خیلی نازک شود سطح سیخ را می پوشانیم.
  2. با انگشتتان روی سیخ را فشار دهید تا اثر انگشتان بر روی گوشت باقی بماند.
  3. حالا ابتدا و انتهای کباب را به سیخ بچسبانید.

آتش را بر پا کنید سیخ ها کباب را روی آن قرار دهید. فقط دقت کنید که آتش را توسط ذغال و هیزم دایر کرده اید باید صبر کنید تا شعله آن فروکش کرده و تنها ذغال گداخته در منقل شما وجود داشته باشد.

این برای این است که در صورتی که از مواد اشتعال زایی همچون نفت استفاده کرده باشید، بوی آن از بین رفته و غذای شما بد بو نشود و یا اینکه دوده هیزم و یا ذغال شما به طور کامل سوخته باشد و بر روی غذای شما ننشیند.

سپس سیخ های کباب را روی آتش بچینید.

فقط باید دقت داشته باشید که در ابتدا باید سیخ ها را مرتب و با دقت به دفعات بچرخانید و باد بزنید تا گوشت خودش را بگیرد و کباب از سیخ جدا نشود و وقتی گوشت کمی برشته شد، دیگر باد زدن لازم نیست و اجازه دهید به آرامی کباب بپزد.

شما میتوانید این کباب خوشمزه رو همراه با یک کته و سبزی خوردن مخصوصا ریحان و گوجه کبابی نوش جان کنید.

کترینگ کیبو با استفاده از مواد غذایی با کیفیت و درجه یک آماده تهیه غذای شرکتی و غذای مجالس با طعم اصیل ایرانی است

ساعات کاری 

شنبه – پنجشنبه

11:00 – 16:00

شب ها و جمعه ها
 رزرو تشريفات و مجالس

عضویت در خبرنامه

8 + 2 =

طراحی سایت و بازاریابی آنلاین  : سپنتا